PONEDELJEK, 9. 9. – Predvečer Vilenice

19.00 Uvertura v festival: misel nagrajenca
Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Svetlana Slapšak
Ljubljana, SNG Drama Ljubljana, Mala Drama

TOREK, 10. 9.

11.00–18.00 17. Mednarodni komparativistični kolokvij: ›Literatura in pripoved: Postklasične perspektive in analize‹ (1. del)
Vodji: Alenka Koron in Dejan Kos
Referenti: Bart Keunen (Belgija), Dejan Kos (Slovenija), Snežana Milosavljević Milić (Srbija), Darja Pavlič (Slovenija), Leonora Flis (Slovenija), Barbara Zorman (Slovenija), Péter Hajdu (Madžarska), Vladimir Biti (Hrvaška), Matjaž Birk (Slovenija)
Ljubljana, Cankarjev dom, Dvorana M1

11.00 FESTIV-ALL: predstavitev partnerskih festivalov
Ayesha Chatterjee (Kanada), Elizabeth Reapy (Irska), Ivana Šojat (Hrvaška)
Povezuje: Noah Charney
Ljubljana, NLB Center inovativnega podjetništva

17.00 Literarni popoldan
Zvonko Karanović (Srbija) in Enes Karić (Bosna in Hercegovina)
Povezuje: Aljoša Harlamov
Ljubljana, knjigarna Konzorcij

18.00 Vilenica gostuje v Sežani
Nataša Kramberger (Slovenija) in Jonas Lüscher (Švica)
Povezuje: Tanja Petrič
Sežana, Botanični vrt Sežana, v primeru dežja v prostoru za srečanja in razstave Informacijskega centra Krasa na Občini Sežana

18.00 Vilenica gostuje v Kopru
Esad Babačić (Slovenija) in Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Irena Urbič
Koper, Atrij Regionalnega RTV centra Koper/Capodistria

19.00 Vilenica gostuje v Hrastniku
Ayesha Chatterjee (Kanada) in Elizabeth Reapy (Irska)
Povezuje: Simona Solina
Hrastnik, Rudnik Trbovlje-Hrastnik

19.00 Vilenica gostuje v Ljubljani
Silvia Brè, Maria Grazia Calandrone, Claudio Damiani (Italija)
Povezuje: Luka Novak
Ljubljana, SNG Drama Ljubljana, Šugmanov salon

19.00 Vilenica gostuje v Kočevju
Amanda Mihalopulu (Grčija) in Carolina Pihelgas (Estonija)
Povezuje: Lela B. Njatin
Kočevje, Turistični kompleks Jezero

19.00 Vilenica gostuje v Trstu
Jasmin B. Frelih (Slovenija) in Ace Mermolja (Slovenija)
Povezuje: Martin Lissiach
Trst, dvorana Srednjeevropske pobude

SREDA, 11. 9.

10.00–13.30 17. Mednarodni komparativistični kolokvij: ›Literatura in pripoved: Postklasične perspektive in analize‹ (2. del)
Vodji: Alenka Koron in Dejan Kos
Referenti: Vita Žerjal Pavlin (Slovenija), Varja Balžalorsky Antić (Slovenija), Kalina Zahova (Bolgarija), Martin Löschnigg (Avstrija), Alojzija Zupan Sosič (Slovenija), Alenka Koron (Slovenija)
Ljubljana, Cankarjev dom, Dvorana M1

17.00 Paviljon poezije
Mohamad Abdul al Munem (Palestina/Sirija/Slovenija), Esad Babačić (Slovenija), Zvonko Karanović (Srbija), Manjola Nasi (Albanija), Sverrir Norland (Islandija), Carolina Pihelgas (Estonija)
Povezuje: Petra Koršič
Ljubljana, paviljon na Kongresnem trgu, v primeru dežja v dvorani Slovenske matice

18.30 Okrogla miza SEP na Vilenici: ›Ego in fabula‹
Vodi: Andrej Pleterski
Ljubljana, Klub Cankarjevega doma

ČETRTEK, 12. 9.

12.00 LIT-DATING: program za literarne posrednike
Ljubljana, Slovenski etnografski muzej
V sodelovanju z Javno agencijo za knjigo RS v Ljubljani in Slovenskim etnografskim muzejem.

16.30 MODERNA
Mohamad Abdul al Munem (Palestina/Sirija/Slovenija), Petar Andonovski (Severna Makedonija), Enes Karić (Bosna in Hercegovina), Ivana Šojat (Hrvaška)
Povezuje: Toni Cahunek
Ljubljana, Moderna galerija, ploščad, v primeru dežja v Kavarni Moderna

19.00 Vilenica, gostja Ljubljane: sprejem pri županu Mestne občine Ljubljana
Literarno branje: Jasmin B. Frelih (Slovenija), Nataša Kramberger (Slovenija), Jonas Lüscher (Švica), Amanda Mihalopulu (Grčija), Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Igor Velše
Ljubljana, Švicarija

PETEK, 13. 9.

12.00 Bella Italia: sodobna italijanska poezija na Vilenici
Sodelujejo: Maria Grazia Calandrone, Claudio Damiani, Gian Mario Villalta (Italija)
Povezujeta: Irena Urbič in Mario Steffé
Koper, palača Gravisi-Buttorai

18.30 Nagrajenci Vilenice in podelitev pisateljske štipendije SEP 2019
Literarno branje: Esad Babačić (Slovenija), Maria Paula Erizanu (Moldavija), Sverrir Norland (Islandija), Dragan Velikić (Srbija) in prejemnik štipendije SEP 2019
Povezuje: Lidija Dimkovska
Sežana, Kosovelov dom

SOBOTA, 14. 9.

Literarna matineja na Štanjelu
10.30 Nastop nagrajencev mlade vilenice
11.00 Krasne besede
Petar Andonovski (Severna Makedonija), Ayesha Chatterjee (Kanada), Ace Mermolja (Slovenija), Elizabeth Reapy (Irska)
Podelitev nagrade kristal Vilenice za leto 2019
Povezuje: Breda Biščak
Štanjel, grad Štanjel

18.30 Slovesna podelitev nagrade vilenica za leto 2019 Draganu Velikiću
Literarno branje: Esad Babačić (Slovenija), Maria Grazia Calandrone (Italija), Manjola Nasi (Albanija)
Povezuje: Igor Velše
Jama Vilenica

 

Organizator si pridržuje pravico do sprememb v programu in urniku.