PONEDELJEK, 9. 9.

19.00 Uvertura v festival: misli nagrajenca
Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Svetlana Slapšak
Glasba: Boris Šinigoj (lutnja)
Ljubljana, SNG Drama Ljubljana, Mala drama
Pogovor bo potekal v slovenščini in srbščini; tolmači Sonja Cekova Stojanoska.
Brezplačne vstopnice so na voljo pri blagajni SNG Drama Ljubljana v času uradnih ur in uro pred dogodkom.

TOREK, 10. 9.

11.00–18.00 17. Mednarodni komparativistični kolokvij: ›Literatura in pripoved: Postklasične perspektive in analize‹ (1. del)
Vodji: Alenka Koron in Dejan Kos
Referenti: Bart Keunen (Belgija), Dejan Kos (Slovenija), Snežana Milosavljević Milić (Srbija), Darja Pavlič (Slovenija), Leonora Flis (Slovenija), Barbara Zorman (Slovenija), Péter Hajdu (Madžarska), Vladimir Biti (Hrvaška), Matjaž Birk (Slovenija)
Ljubljana, Cankarjev dom, Dvorana M1
Kolokvij bo potekal v angleščini.

11.00 FESTIV-ALL: predstavitev partnerskih festivalov
Ayesha Chatterjee (Kanada), Elizabeth Reapy (Irska), Ivana Šojat (Hrvaška)
Povezuje: Noah Charney
Ljubljana, NLB Center inovativnega podjetništva
Pogovor bo potekal v angleščini s prevodom v slovenščino; tolmači Breda Biščak.

17.00 Literarni popoldan
Zvonko Karanović (Srbija) in Enes Karić (Bosna in Hercegovina)
Povezuje: Aljoša Harlamov
Ljubljana, knjigarna Konzorcij
Pogovor bo potekal v angleščini s povzemanjem v slovenščino.

18.00 Vilenica gostuje v Sežani
Nataša Kramberger (Slovenija) in Jonas Lüscher (Švica)
Povezuje: Tanja Petrič
Sežana, Botanični vrt Sežana, v primeru dežja v prostoru za srečanja in razstave Informacijskega centra Krasa na Občini Sežana
Pogovor bo potekal v slovenščini in nemščini; tolmači Amalija Maček.

18.00 Vilenica gostuje v Kopru
Esad Babačić (Slovenija) in Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Irena Urbič
Koper, Atrij Regionalnega RTV centra Koper/Capodistria
Pogovor bo potekal v slovenščini in srbščini; tolmači Vera Isaković. Dogodek bo potekal v živo s prenosom med 18.00 in 18.30 na programu Televizije Koper in v produkciji Regionalnega TV-programa Koper/ Capodistria.

19.00 Vilenica gostuje v Hrastniku
Ayesha Chatterjee (Kanada) in Elizabeth Reapy (Irska)
Povezuje: Simona Solina
Hrastnik, Rudnik Trbovlje-Hrastnik
Pogovor bo potekal v slovenščini in angleščini; tolmači Breda Biščak.

19.00 Vilenica gostuje v Ljubljani
Silvia Brè, Maria Grazia Calandrone, Claudio Damiani (Italija)
Povezuje: Luka Novak
Glasba: Tanja Pirc (mandolina) in Dejan Podgorelec
(kitara)

Ljubljana, SNG Drama Ljubljana, Šugmanov salon
Pogovor bo potekal v italijanščini s prevodom v slovenščino; tolmači Laura Sgubin.
Brezplačne vstopnice so na voljo pri blagajni SNG Drama Ljubljana v času uradnih ur in uro pred dogodkom.

19.00 Vilenica gostuje v Kočevju
Amanda Mihalopulu (Grčija) in Carolina Pihelgas (Estonija)
Povezuje: Lela B. Njatin
Kočevje, Turistični kompleks Jezero
Pogovor bo potekal v slovenščini in angleščini; tolmači Želja Cilenšek Bončina.

19.00 Vilenica gostuje v Trstu
Jasmin B. Frelih (Slovenija) in Ace Mermolja (Slovenija)
Povezuje: Martin Lissiach
Trst, dvorana Srednjeevropske pobude
Pogovor bo potekal v slovenščini s prevodom v italijanščino; tolmači Peter Senizza.

SREDA, 11. 9.

10.00–13.30 17. Mednarodni komparativistični kolokvij: ›Literatura in pripoved: Postklasične perspektive in analize‹ (2. del)
Vodji: Alenka Koron in Dejan Kos
Referenti: Vita Žerjal Pavlin (Slovenija), Varja Balžalorsky Antić (Slovenija), Kalina Zahova (Bolgarija), Martin Löschnigg (Avstrija), Alojzija Zupan Sosič (Slovenija), Alenka Koron (Slovenija)
Ljubljana, Cankarjev dom, Dvorana M1
Kolokvij bo potekal v angleščini.

17.00 Paviljon poezije
Esad Babačić (Slovenija), Zvonko Karanović (Srbija), Manjola Nasi (Albanija), Sverrir Norland (Islandija), Carolina Pihelgas (Estonija)
Povezuje: Tjaša Koprivec
Glasba: Leon Pokeržnik (trobenta)
Interpretacija besedil v slovenščini: Sabina Kogovšek
in Saša Tabaković.

Ljubljana, paviljon na Kongresnem trgu, v primeru dežja v dvorani Slovenske matice

18.30 Okrogla miza SEP na Vilenici: ›Ego in fabula‹
Vodi: Andrej Pleterski
Ljubljana, Klub Cankarjevega doma
Pogovor bo potekal v angleščini s prevodom v slovenščino; tolmači Breda Biščak.

ČETRTEK, 12. 9.

12.00 LIT-DATING: program za literarne posrednike
Ljubljana, Slovenski etnografski muzej
V sodelovanju z Javno agencijo za knjigo RS v Ljubljani in Slovenskim etnografskim muzejem.

16.30 MODERNA
Mohamad Abdul al Munem (Palestina/Sirija/Slovenija), Petar Andonovski (Severna Makedonija), Enes Karić (Bosna in Hercegovina), Ivana Šojat (Hrvaška)
Povezuje: Toni Cahunek
Ljubljana, Moderna galerija, ploščad, v primeru dežja v Kavarni Moderna
Pogovor bo potekal v angleščini s povzemanjem v slovenščino.

19.00 Vilenica, gostja Ljubljane: sprejem pri županu Mestne občine Ljubljana
Literarno branje: Jasmin B. Frelih (Slovenija), Nataša Kramberger (Slovenija), Jonas Lüscher (Švica), Amanda Mihalopulu (Grčija), Dragan Velikić (Srbija)
Povezuje: Igor Velše
Glasba: Klarisa Jovanović (vokal) in Igor Bezget (kitara)
Ljubljana, Švicarija

PETEK, 13. 9.

11.00 Bella Italia: sodobna italijanska poezija na Vilenici
Sodelujejo: Maria Grazia Calandrone, Claudio Damiani, Gian Mario Villalta (Italija)
Povezujeta: Irena Urbič in Mario Steffé
Koper, palača Gravisi-Buttorai
Pogovor bo potekal v italijanščini s prevodom v slovenščino in angleščino; tolmačita Alice Mačkovšek in Laura Amighetti.

18.30 Nagrajenci Vilenice in podelitev pisateljske nagrade SEP 2019
Literarno branje: Esad Babačić (Slovenija), Maria Paula Erizanu (Moldavija), Sverrir Norland (Islandija), Ivan Šopov (Severna Makedonija), Dragan Velikić (Srbija) 
Povezuje: Lidija Dimkovska
Podelitev pisateljske nagrade SEP 2019:
Zoran Jovanovic, namestnik generalnega sekretarja SEP in Andrej Pleterski, predsednik žirije za nagrado SEP
Sežana, Kosovelov dom
Pogovor bo potekal v slovenščini in angleščini; tolmači Breda Biščak.

SOBOTA, 14. 9.

Literarna matineja na Štanjelu
10.30 Nastop nagrajencev mlade vilenice
11.00 Krasne besede
Petar Andonovski (Severna Makedonija), Ayesha Chatterjee (Kanada), Ace Mermolja (Slovenija), Elizabeth Reapy (Irska)
Podelitev nagrade kristal Vilenice za leto 2019
Povezuje: Breda Biščak
Štanjel, grad Štanjel, v primeru dežja v Galeriji Lojzeta Spacala

18.30 Slovesna podelitev nagrade vilenica za leto 2019 Draganu Velikiću
Literarno branje: Esad Babačić (Slovenija), Maria Grazia Calandrone (Italija), Manjola Nasi (Albanija)
Glasba: študentje Akademije za glasbo UL: Boštjan Rojc (sopran saksofon), Agata Živoder (alt saksofon), Hana Beus (tenor saksofon), Arijan Mačak (bariton saksofon)
Utemeljitev nagrade: Jutka Rudaš, članica žirije za Vilenico
Podelitev nagrade: Lidija Dimkovska, predsednica žirije za Vilenico
Povezuje: Igor Velše
Jama Vilenica

 

Organizator si pridržuje pravico do sprememb v programu in urniku.